Jdi na obsah Jdi na menu
 


BYLINKOVÉ MEDY, ŠŤÁVY A SIRUPY

 

MEDY – všechny medy se plní ještě horké do skleniček a otáčí se dnem vzhůru dokud nevychladnou

Mátový nebo meduňkový med popřípadě kombinace:

4 hrsti máty nebo meduňky, 1l. vody, 1 citron, 1kg cukru

Natrháme mátu mohou být i celé stonky s květy (to samé i u meduňky). Spaříme je horkou vodou a necháme je 24hod stát. Potom scedíme, přidáme cukr a omytý citron (může být i s kůrou) a vaříme 60-90min podle hustoty. Do medu je možno pro chuť a vůni přidat i mateřídoušku a nebo všechny tři bylinky.

Kopřivový med:

250g kopřiv před květem, 1,5l vody, 1kg cukru, šťávu ze 2 citronů.

Kopřivy namočit do vlažné vody, nechat je 24h stát, pak je převaříme a necháme zase 24h stát. Scedíme je vymačkáme přes plátno, do vývaru přidáme šťávu z citronů a cukr. Vaříme 60-90min dle hustoty.  

Jitrocelový med:

4 hrsti listů jitrocele před květem, 2 citrony, 2l vody, 2,5kg cukru

Listy opereme, natrháme na kousky spaříme vodou, přidáme omyté na kolečka nakrájené citrony a necháme 24h stát. Přecedíme, vymačkáme, přidáme cukr a vaříme 60-90min dle hustoty.

Med z květu hluchavky bílé:

4 hrsti květů opereme, pro cukrujeme cca 100g cukru a zakapeme šťávou z citronu. Takto necháme 12h stát, pak zalijeme ½ litru vody a necháme stát 24h. Pak květy s vodou svaříme a po vychladnutí scedíme a vymačkáme přes plátno, přidáme další ½ litru vody a cukru. Vaříme 60-90min dle hustoty.

Pampeliškový med:

400 velkých plně rozvitých květů pampelišky, 2 celé omyté citrony bez jader nakrájených na kostičky, 2kg cukru

Omyté květy dáme vařit do 4litrového hrnce se 2litry vody. Přivedeme k varu vaříme 15min. Do druhého dne necháme vyvařené květy louhovat, pak je vymačkáme přes plátno. Do získané tekutiny přidáme citrony a cukr. Vaříme 60-90min dle hustoty.

Med devíti bylin:

Od každé bylinky jednu hrst pampeliška, máta, meduňka, květ hluchavky bílé, kopřiva, jitrocel, heřmánek, mateřídouška a list řebříčku. 2kg cukru, 2 litry vody

Omyté listy dáme do hrnce, zalijeme vodou a od bodu varu vaříme 15min, necháme 24h louhovat, přecedíme a vy mačkáme přes plátno, přidáme cukr a vaříme 60-90min dle hustoty. 

Smrkový med:

1kg mladých smrkových výhonků, 3 celé chemický neošetřené citrony, 1,5l vody, 1,5 až 2kg cukru

Měkké a křehké výhonky opláchneme, dáme do kastrolu, přidáme na kolečka nakrájené citrony, zalijeme vodou a 20 – 30 min povaříme. Necháme do druhého dne louhovat, scedíme, vymačkáme přes plátno, přidáme cukr a za stálého míchání vaříme – odpařujeme do požadované hustoty ne však déle jak 90min. horké plníme do sklenic. 

Bezový med
45 Květů (lat) bezinek, 2 litry vody, 1 čajová lžička kyseliny citronové. 
Vařit 20 minut. Nechat stát do druhého dne cca 24 hodin, potom přecedit přes plátno, vymačkáme a nasypeme tak 2 kila cukru. Dáme vařit a vaříme do zhoustnutí maximálně však 2 hodiny. pak horké nalijeme do skleniček a otočíme dnem vzhůru. 
 
Bezinková šťáva

Do velké sklenice dáme 15 až 20 lat bezinek, zalijeme 2,5l. převařené vlažné vody, přidáme 1 čaj. lžičku kyseliny citronové a 2 kg cukru. Necháme 24 hodin vylouhovat (občas zamícháme), druhý den přecedíme přes plátno, řádně vymačkáme a nalijeme do sklenic ve kterých budeme šťávu skladovat. Tato šťáva se nezavařuje

Lipový med
500g lipových květů i s květním lístkem, 4 čaj. lž. kyseliny citronové, 2,5kg cukru, 4 litry vody. 
Květy dáme do vody s kyselinou citronovou a necháme 24 až 30 hodin louhovat. Potom přecedíme přes plátno pořádně vymačkáme a přidáme cukr. Vaříme do požadované hustoty.
 
Lipový sirup
lipové květy i s květním lístkem, 3kg cukru, šťávu ze 4 citronů, 30g kyseliny citronové.
Květy dáme volně do 4 litrové nádoby, zalijeme je studenou vodou a necháme 24 hodin stát. Druhý den přecedíme vymačkáme, přidáme kyselinu citronovou, citronovou šťávu a cukr. Vše přivedeme k varu a horké plníme do sklenic, které otočíme dnem vzhůru
 
Sedmikráskový sirup

POTŘEBUJEME: 500 květů sedmikrásky, 1 citron, 750g krystalového cukru, 3/4 liru vody

POSTUP: květy spaříme ve vroucí vodě, přidáme neloupaný pokrájený citron bez jader, a necháme vylouhovat. Další den výluh přes plátno scedíme, květy vymačkáme, do výluhu přidáme cukr a svaříme do hustoty sirupu. Sirup přidáváme do čaje při nemocech dýchacích cest

Sirup proti kašli z mladých smrkových výhonků – natrhejte libovolné množství mladých smrkových výhonků vezměte zavařovací sklenici, na dno sklenice dejte smrkové výhonky cca 5cm a zasypte cukrem 2-5cm, a opakujte, dokud sklenice nebude plná, poslední vrstva je cukr, je také možné na každou cukrovou vrstvu dát kolečko až dvě citronu ale my nedáváme. Sklenici uzavřeme a dáme na měsíc na slunné a teplé místo. Potom přes plátýnko vymačkáme získanou šťávu, kterou uchováváme v uzavřené nádobě v lednici, při kašli se dává max. 5 čaj. Lžiček denně. (výhonky do sklenice pěchujte)

Sirup proti kašli je možné udělat více způsoby z jakýchkoliv bylinek např. Jitrocel, kopřiva, pampeliška,lípa květ, meduňka,máta ..... Postup je stejný jen doporučuji lístky trochu pomačkat aby se narušila struktura lístku. Tak že na dno dáme bylinku na to cukr a pokračujeme dokud není sklenice plná poslední vrstva je cukr. Takto napěchovanou sklenici buď necháme na teplém slunném místě po dobu jednoho měsíce, nebo sklenici zakopeme na 3 měsíce do země a nebo sklenici dáme do skleníku či foliovníku také na 3 měsíce :-) Po uplynulé době se postupuje opět stejně jako u smrkového sirupu :-)  

 

SIRUP Z PLODŮ ČERNÉHO BEZU

3 litry rozemletých bezinek, 2 pokrájené citrony i s kůrou, 1200g cukru, promíchat a nechat stát 24 hodin. Pak přecedíme přes plátno řádně vymačkáme, zamícháme a plníme do lahví. 

Může se to pro jistotu i zavařit na 80°C 10 minut.

 

Akátový med

180 květů (vše ostatní je jedovaté), 2 citrony, 1,25 kg cukru, 1,5 l převařené vody

Květy omyjeme a zalijeme vroucí vodou. Necháme 24 hodin odstát. Přidáme rozkrájené citrony a vaříme 5 minut. Vychladlé scedíme. Přidáme cukr a vaříme do zhoustnutí. Plníme do sklenic, které poté otáčíme dnem vzhůru.

 

Tymiánový sirup na kašel a odhlenění

10 g sušeného tymiánu

200 g cukru

250ml vody

Vodu a cukr vaříme 20 minut, přidáme tymián a necháme vychladnout. Poté scedíme.

Užívání: 5 krát denně

Skladování: v lednici, při pokojové teplotě vydrží až dva měsíce

 

Jitrocelový sirup

1 kg mladého jitrocele

350 g cukru

1 l vody

Vše deset min povaříme a necháme louhovat – ne do úplného vychladnutí. Přecedíme, vymačkáme a uchováváme v chladu.

 

Meduňkový sirup

Postup je stejný jako při výrobě medu, jen vaříme 3 minuty. Horké plníme do sklenic a otočíme dnem vzhůru.

 

Mateřídouškový med

Postup je stejný jako u meduňkového medu. Med můžeme dělat z jedné bylinky nebo je můžeme kombinovat (např. mateřídouška, máta, meduňka)

 

Třezalkový med

10 g sušené třezalky

0,5 l vody

citronová šťáva

1 kg cukru

Třezalku namočíme do vody a necháme odstát do druhého dne, přidáme citronovou šťávu. Poté scedíme a přidáme 1 kg cukru a vaříme do zhoustnutí. Nalijeme do skleniček a otočíme je dnem vzhůru.

Nejlépe vařit 10 minut, odstavit a nechat vychladnout a pak znovu zahřát.