Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUZE

MAMINKY A TANÍNKOVÉ. ZDE MŮŽETE VKLÁDAT SVÉ ZKUŠENOSTI S JAKÝMKOLIV DRUHEM POSTIŽENÍ. SVÉ ZKUŠENOSTI VKLÁDEJTE DO DISKUZE. VŠE SLOUŽÍ K POMOCI. POKUD MÁTE OTÁZKY NAPIŠTE JE DO DISKUZE. NA OTÁZKY MŮŽETE ODPOVÍDAT I VY Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI :-)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

yeah

(Evžen, 9. 5. 2016 16:09)

Děti jsou prostě naši miláčci. :-D

http://www.tojemasakr.cz/clanky/10-deti-ktere-zkazily-fotku-tim-nejhorsim-moznym-zpusobem/

Prosím o kritiku našeho projektu

(Epiploicum, 9. 5. 2016 1:45)

Dobrý den, prosím o kritiku našeho projektu pro školky, jesle, hlídání a rodiče http://www.iskolky.cz

Za každý názor na vylepšení budeme rádi, prosíme i negativní kritiku, děkuji

Bola som

(Božena, BO, BE, BED ..., 17. 3. 2015 20:57)

Dávno tomu som chcela objaviť ako to so mnou skutočne je. V pochopení a prijatí ľudí, ktorý majú istý hendikap. Fyzický či mentálny. - Prišlo naráz, ísť ako dobrovoľníčka do Anglicka do camphillu, to je niečo ako komunita. - Nuž bola som bez znalosti jazyka a narýchlo.
Páni jo, ešteže moji domáci boli Pražáci. Ale o týždeň odchádzali a ja som zostala sama. Mali to byť len dva dni ale som sa modlila, aby sa nič nestalo. - Lenže stalo sa. Ako na potvoru /nik si nepamätal podobné/ v našom dome zhaslo svetlo !
Bolo neskoršie popoludní ešteže trochu svetla. Musela som nechať svojich rezidentov, bolo ich v ten deň v dome asi 5, a utekala som po radu do vedľajšieho domu. - Dalo sa do poriadku, a ja som ich hneď čičíkala nejakými mňamkami, kafíčkom, už ani nepamätám ! A začalo sa divadlo. - Nejaký deň na to, moja Zuzka /Susan/, čo bola taká poriadkumilovná, že keď jej kúsok jedla pri stole upadol pod stôl, tak normáľne vstala, odsunula stoličku, vliezla pod stôl a jedlo si zobrala :-D. Uf , časy boli rôzne. - Nuž ešte som nevedela skoro nič po anglicky a ona mi v jeden deň sa vsunula do hlbokého koša, takého na parádu s nejakou zeleňou. Vsunula sa tam do pol pása. Začala kričať, ja skoro tiež. Ona bola autistka, a nik sa jej nesmel dotknúť, dostala by ako úder prúdom tak mi povedali. Nuž nemohla som ju z toho koša ťahať a ona kričala na celý dom. Zas pri mne nik nebol !!!
Bežím teda do vedľajšieho domu. Gazdiná, pozrela na mňa a pýta sa, čo sa stalo. Potom sa ma opýtala ako dlho Zuzka už kričí. Ja, asi tak 5 minút. Ona kľudne vyhlásila : "to je dobré, sľúb jej čokoládu keď sama vylezie z toho koša". A tak bolo - Zuzi sa vysúkala z koša a dostala čokoládku.
Potom som prosila - Bože nech mám aspoň deň pokoj ! Dajak som tam prežila 8 mesiacov. Dopoludnia varenie, popoludní v dielni, tkáčoňa. - Pred mesiacom som po 10tich rokoch navštívila onen camphill. Dvaja rezidenti už nežijú, cestou tam som slzela. Bolo tam úžasne. Dar, na ktorý nikdy nezabudnem a budem sa vždy za neho ďakovať.

Dobrý večer

(Anet Nováková, 30. 12. 2014 22:57)

Chtěla Vám z celého srdce vyjádřit obdiv. Opravdu si Vás moc vážím.
V této dobějste malá zrnka prachu, malá, ale i přesto neuvěřitelně velká. Je mi teprve 18 a jednou bych chtěla být jako vy. Sama v tomto oboru s těmito dětmi spolupracuji a jak říkám: Gratuluju!.. Gratuluju k tomu, že jste zvládly začátky, které jsou nejtěžší.
Rozhodně se mi Váš nápad se založením webu moc líbí.
A do nového roku celé Vaší rodině přeji jen a jen to zdraví. Lásku a štěstí.
S pozdravem Anet :)

Díky

(Ina, 17. 8. 2014 19:57)

Hezké a inspirativní stránky, ať se vám celé rodině daří. JS

poselství

(Vlastimil, 27. 7. 2014 18:42)

Kéž jsou všechny bytosti šťastny

Láska

(Šťastná, 15. 5. 2014 19:09)

Pozdravení posílám
s velkým díkem za úžasné stránky
plné Lásky, souznění, radosti a víry.

Lásku v srdcích máte
s Láskou ji rozdáváte.
Vaše Láska radost dělá
Láska se i u mě usídlila.
Lásku mějme, mějme a
všem ji s Láskou dejme.
Láska Lásku potkala,
v jedno velké srdce
se protkala.Jiná práce:-)

(Jana Skalová, 2. 2. 2014 9:16)

Dobrý den Vám všem.
Tak, jak už to bývá se mi do mailu, ne náhodou, dostal odkaz na vaše stránky.
Shlédla jsem video, přečetla vaše slova a z celého srdce píšu DĚKUJI. Jsem dětskou fyzioterapeutkou už 30 let a dávno nepracuji tak, jak se "sluší".
Vy píšete "jiné děti", já píšu "jiná práce".:-), ale obsah je stejný. Naprostý respekt k bytosti, která se ke mně dostala, pokora k Vesmíru, že mám možnost takového setkání a úcta k Vám rodičům.
Kdysi dávno se mi do rukou dostala knížka "Poznej svého anděla" od spisovalete Benjamina Kleina. Změnila mi pohled na moji profesi od základů.
Od té doby jsem ji doporučila mnoha rodičům, kteří ke mně chodili na "cvičení". Od teď budu, jistě i s vaším dovolením, doporučovat i Vaše stránky.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám všem radost, zdraví a pohodu do všech dnů.
Jana Skalová Fyzio-Vltavínek

Re: Jiná práce:-)

(KUBÍKOVI, 2. 2. 2014 16:16)

Dobrý den :-)
Bude nám ctí pokud budete stránky JINÉ DĚTI doporučovat. Dělali jsme je právě proto, aby pomohli rodičům z jinými dětmi a aby tak viděli že JINÁ PRÁCE s JINÝMI DĚTMI není zas tak těžká :-), ale že může být i nádherná :-)
S úctou k vám rodina Kubíkova